Institutter

Her er listen over de institutter, jeg har meningsmålinger og/eller exit polls fra samt datoen for den tidligste hhv. seneste postering:

Institutter
InstitutAntalTidligsteSeneste
A. C. Nielsen/AIM61994-08-301998-03-11
Epinion1912005-01-302019-06-05
Gallup3501994-08-302018-12-13
GfK101994-09-012003-12-12
Greens1871994-09-082019-01-31
InFact32007-11-132013-11-08
Megafon3251998-05-082019-06-05
Norstat572011-04-222019-01-22
Rambøll1072001-01-012013-10-10
Sentio42007-08-082014-03-19
Sonar91994-09-042003-12-07
Synovate711994-09-082008-10-07
Voxmeter4882001-12-172019-01-27
Wilke492013-11-102017-08-17
YouGov1502005-05-082019-01-20