Institutter

Her er listen over de institutter, jeg har meningsmålinger og/eller exit polls fra samt datoen for den tidligste hhv. seneste postering:

Institutter
InstitutAntalTidligsteSeneste
A. C. Nielsen/AIM61994-08-301998-03-11
Epinion1762005-01-302019-06-05
Gallup3371994-08-302017-08-10
GfK101994-09-012003-12-12
Greens1751994-09-082017-08-03
InFact32007-11-132013-11-08
Megafon3251998-05-082019-06-05
Norstat432011-04-222017-08-22
Rambøll1072001-01-012013-10-10
Sentio42007-08-082014-03-19
Sonar91994-09-042003-12-07
Synovate711994-09-082008-10-07
Voxmeter4252001-12-172017-08-27
Wilke482013-11-102017-08-17
YouGov1382005-05-082017-08-27