Institutter

Her er listen over de institutter, jeg har meningsmålinger og/eller exit polls fra samt datoen for den tidligste hhv. seneste postering:

Institutter
InstitutAntalTidligsteSeneste
A. C. Nielsen/AIM61994-08-301998-03-11
Epinion1712005-01-302017-03-22
Gallup3321994-08-302017-03-09
GfK101994-09-012003-12-12
Greens1711994-09-082017-03-02
InFact32007-11-132013-11-08
Megafon3151998-05-082016-11-17
Norstat392011-04-222017-03-20
Rambøll1072001-01-012013-10-10
Sentio42007-08-082014-03-19
Sonar91994-09-042003-12-07
Synovate711994-09-082008-10-07
Voxmeter4072001-12-172017-03-26
Wilke472013-11-102017-03-08
YouGov1362005-05-082017-03-27